To spletno mesto uporablja tehnične, analitične in piškotke tretjih oseb.
Z nadaljevanjem brskanja se strinjate z uporabo piškotkov.

Veleposlanik

Giuseppe CAVAGNA

Rojen v Bologni 8. novembra 1965.

Diplomiral iz prava na univerzi v Bologni.

Maj 1993 – avgust 1996: drugi sekretar, Ministrstvo za zunanje zadeve (MZZ) v Rimu.

September 1996 – november 1999: gospodarski in trgovinski ataše / prvi sekretar – veleposlaništvo Italije v Kijevu.

November 1999 – januar 2004: gospodarski in trgovinski ataše / prvi sekretar – veleposlaništvo Italije v Haagu.

Januar 2004 – januar 2005: namestnik vodje personalnega urada – oddelek za človeške vire na MZZ v Rimu.

Januar 2005 – avgust 2006: vodja personalnega urada – oddelek za človeške vire na MZZ v Rimu.

September 2006 – avgust 2010: prvi svetovalec / namestnik vodje misije – veleposlaništvo Italije v Varšavi.

September 2010 – januar 2015: namestnik stalnega predstavništva Italije pri Svetu Evrope v Strasbourgu.

Februar – oktober 2015: vodja urada za institucionalne zadeve v okviru Evropskega parlamenta / oddelek za Evropsko unijo na MZZ v Rimu.

November 2015 – oktober 2016: vodja urada za finančno in sektorsko politiko EU – oddelek za Evropsko unijo na MZZ v Rimu.

November 2016 – september 2019: vodja urada za jadransko regijo in Zahodni Balkan – oddelek za Evropsko unijo na MZZ v Rimu.

Oktober 2019 – oktober 2022: vodja kabineta namestnice ministra za zunanje zadeve in mednarodno sodelovanje, ge. Marine Sereni.

November 2022 – december 2022: vodja kabineta namestnika ministra za zunanje zadeve in mednarodno sodelovanje, g. Edmonda Ciriellija.

Januar 2023 – junij 2023: referent – oddelek za protokol na MZZ.

Julij 2023 – februar 2024: koordinator za reformo Združenih narodov – oddelek za politične zadeve in varnost na MZZ.

Od marca 2024: veleposlanik Italije v Republiki Sloveniji.

 

Dosedanji vodje predstavništva

Fabio CRISTIANI, odpravnik poslov s poverilnim pismom (od 18. februarja 1992)

Luigi SOLARI, veleposlanik s poverilnim pismom (od 22. julija 1993)

Massimo SPINETTI, veleposlanik s poverilnim pismom (od 27. novembra 1995)

Norberto CAPPELLO, veleposlanik s poverilnim pismom (od 5. julija 1999)

Daniele VERGA, veleposlanik s poverilnim pismom (od 31. marca 2004)

Alessandro PIETROMARCHI, veleposlanik s poverilnim pismom (od  1. avgusta 2008)

Rossella FRANCHINI SHERIFIS, veleposlanica s poverilnim pismom (od 19. septembra 2011)

Paolo TRICHILO, veleposlanik s poverilnim pismom (od 11. januarja 2016)

Carlo CAMPANILE, veleposlanik  (od 13. januarja 2020)